O nás

Začátek krásy

Nepatřila jsem mezi obdivovatele koček, ba naopak.
Když mi sestra darovala koťátko, vzala jsem si toho "arogance" domů, postupným seznamováním mi přirostl k srdci. Jmenoval se Chicco. Byl to krásný, černý a urostlý kocour. Po půl roce nadešel čas a Chicco byl připraven vyrazit ven a mně začal za chvilku chybět doma vrnící kamarád, tak nastal čas hledání ještě dalšího mazlíka, který bude chtít zůstat doma.
Když jsem poprvé viděla Sphynxe, učarovali mě výjímečným vzhledem a překvapila mě jejich společenská povaha, kterou bych u koček nečekala. Prostě vtěrky :-) Hned jsem začala hledat.
Po dlouhém hledání mě uhrančila svýma blankytně modrýma očima Camelia Faraon Dreams *CZ . O tři měsíce později jsem si přivezla krásku Toyotku- Eseralda Dargento *CZ , protože když Vás chytne Sphynxomanie, jedna není nikdy dost!

Chov jako každý jiný je velmi náročný

Plán: odchov kvalitních krásných a zdravých „miminek“ s plánem zlepšení kvality tohoto plemene.
Kočky s námi žijí v domácnosti, jsou plně socializované a rozmazlené.

 

Krok do světa chovu začal Toyotkou - Esmeralda Dargento *CZ nebyl zrovna nejlepším, ale jak se říká každá zkušenost je důležitá.

Toyinka po dobu působení v naší chs SMARAGD *CZ  měla dva vrhy se stejným kocourem Adonis LeGrand Oray.

Z důvodu mého přesvědčení, že nejvíce informací co se týče genetické nemoci HCM zjistíme testovaním odchovu, nežli na pár jedincích určených v chovu.

Jsem se rozhodla vzít odchovanou Sheyli a T-Boogie  Smaragd *CZ  k Mvdr Hribovi specialistovi na vyšetření sonografického vyšetření srdíčka.

Po zjištění výsledku Sheyli - hcm Equivocal,  jsem pobídla i ostatní rodiny našich odchovu k sonografickému vyšetření a začala se pídit po linii zpět.

Touto cestou bych i ráda poděkovala Simoně Hunkesové, která mi pomohla dohledat problem a za podporu, kdy bylo velmi těžké smířit se s tím že linie Dargento,Di Dato, Scarface je velmi riziková a je lepší ji z chovu vyřadit. 

Esmeralda Dargento * CZ - Toyinka - * 15.5.2008  je HCM Negativní (Kastrát)

 

Dnes již vím, jak důležité je vybírat jedince do chovu, zkoumat jejich linie vzad a testovat odchovy.

Rodiče našich koťátek testujeme sonografickým vyšetřením u specialistů jednou za rok.U našich odchovů smluvně požadujeme vyšetření po jejich druhém roku.